Afyon Sandıklı Kaplıcaları - safran termal otel

Afyon Sandıklı Kaplıcaları

Termal su kaynakları açısından çok zengin bir konumda bulunan ülkemiz önemli yer altı kaynaklarına da ev sahipliği yapmaktadır. İnsan sağlığı açısından son derece faydalı olduğu keşfedilen ve yüzyıllardır alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılan kaplıca suları pek çok hastalığın iyileşmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Eklem ve romatizma hastalıklarının yanı sıra egzama, sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olan bu şifalı sular doktorlar tarafından da önerilmektedir. Şifalı suları ile zengin olan Afyon Sandıklı kaplıcaları, içerdiği zengin mineraller sayesinde en çok tercih edilen kaplıcalardan bir tanesidir.

Afyon Sandıklı Kaplıcaları - safran termal otel

Afyon Sandıklı Kaplıcaları Faydaları

Afyonkarahisar kaplıcaları arasında en önde Sandıklı kaplıcaları gelir. Hüdai kaplıcası olarak da bilinen bu kaplıcanın Bizans Döneminden beri faaliyette olduğu bilinmektedir. Bu döneme ait üç tarihi hamama da sahip olan kaplıca aynı zamanda içinde bir tarih barındırmaktadır. Sandıklı Hüdai kaplıcaları sıcak suyunun yanında çamur banyoları ile de bilinmektedir. Yerin altında doğal olarak çıkan ve 60 derecelik sıcaklığa sahip olan şifalı sular çamur karışı ile hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu karışımla oluşturulan çamur banyolarının vücudunuza olan etkileri oldukça fazladır. Suyun içinde doğal olarak bulunan kalsiyum, sülfat ve radyoaktivite mineralleri kadın hastalıklarına, eklem hastalılarına ve metabolizma bozuklarına faydalıdır. Afyonun Sandıklı ilçesinde bulunan bu kaplıcayı ziyaret ederek şifalı çamur banyosu yapmanızı tavsiye ederiz.

Afyon Sandıklı Kaplıcaları - termal havuz

Afyon Sandıklı Kaplıcaları ve İyi Geldiği Hastalıklar

Afyon Sandıklı kaplıcaları içeriğindeki önemli mineraller sayesinde günümüzde birçok hastalık için tam bir şifa kaynağıdır. Sandıklı kaplıcaları; eklem zarı iltihabı, yumuşak doku romatizması, kadın hastalıkları, siyatik, nevralji, kas ağrıları, ateşli romatizma hastalıkları, romatizma, eklem kireçlenmeleri, nevrit, kırık ve çıkık sonucu oluşan doku bozuklukları, hemipleji, kazalardan ve ameliyatlardan kalan doku bozuklukları gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Afyon Sandıklı Kaplıcaları - iyi geldiği hastalıklar

Afyon Kaplıcalarına Kimler İçin Uygundur?

Afyon kaplıcaları ülkemizden yerel turistin yoğun ziyaretlerinin yanında dünyanın birçok yanından da ziyaretçileri misafir etmektedir. Afyon’da bulunan kaplıcalar termal turizm açısından bölgesinin gelişmesine de önemli katkılar sağlamıştır. Bu sayede Afyon hem Türkiye’den hem de dünyadan pek çok kişiyi kendisine çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle Afyonkarahisar kaplıcaları hem sağlık açısından hem de yatırım açısından büyük bir önem arz ediyor.

Afyon Sandıklı Kaplıcaları - termal su

Afyon Sandıklı Kaplıcaları Fiyatları

Afyon Sandıklı kaplıcaları fiyatları araştırması yaparak kendinize en uygun oteli seçebilir, hastalığınıza çare bulabilirsiniz. Kaplıcalar bakımından önemli bir yere sahip olan Afyon Sandıklı, bu alanda pek çok konforlu otele de ev sahipliği yapmaktadır. Bu oteller arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi olan ve yarım pansiyon konseptiyle hizmet sunan Afyon Sandıklı Hüdai kaplıcaları Gürses Otel açık ve kapalı yüzme havuzları ile her odada termal su imkanı da sunmaktadır. Kış döneminde konaklama sağlayacaksanız bir günlük ortalama 113 TL gibi bir rakam ödeyebilirsiniz. Sağlık dolu bir tatil arayanların vazgeçilmez adresi olan Afyon Sandıklı termal kaplıcaları sunduğu kaliteli hizmet anlayışıyla her dönem misafirlerini ağırlamaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir