Kütahya Ilıca Kaplıcaları ve Faydaları - Ilıca Çayı

Kütahya Ilıca Kaplıcaları ve Faydaları

Kütahya ılıca kaplıcaları, Kütahya- Eskişehir kara yolu üzerinde kara yolundan dört kilometre içeriye konumlanmış olan kaplıcalardır. Ilıca kaplıcaları doğa ile iç içe bulunan bir konumdadır. Misafirlerine kaplıca tatil hizmetini sunarken aynı zamanda doğanın derinliklerinde olma fırsatı sunuyor. Ilıca kaplıcalarının yanında bulunan göl ve etrafındaki yeşillikler doğa severlerin ilgisini her zaman çekiyor. Ilıca kaplıcaları ana kara yolu üzerinde bulunduğu için yolculuk yapan kişilerin dinlenme tesisi hizmeti sunuyor. Kaplıcanın etrafında bulunan ormanlar, misafirlere bol oksijen ile birlikte huzurlu bir tatil ortamı sağlıyor. Ilıca kaplıcaları turizm bakanlığı tarafından termal tatil merkezi olarak belirtilmiştir. Ilıca termal tesisi yılın her mevsiminde sizlere içermiş olduğu imkanlar ile birlikte tatil hizmetini sunuyor.

Kütahya Ilıca Kaplıcaları ve Faydaları - doğal kaynak suyu

Ilıca Kaplıcaları Faydaları Nelerdir?

Kütahya ılıca kaplıcaları düzenli kullanıldığı sürece birçok hastalık yönünden çok şifalı bir tesistir. Hastalıkların tedavi edilmesi yanında doğa ile iç içe olduğu için huzurlu be bol oksijenli bir tatil hizmeti sunarak psikolojik açıdan sağlığınızı destekler. Ilıca termal tesisin sunmuş olduğu şifa hizmetinin hangi durumlarda kullanılabildiğini sayacak olursak;

  • Mesane iltihabı ve idrar taşlarının tedavisinde,
  • Göz hastalıkları tedavisinde,
  • İleri derecede kan dolaşım bozukluğu yaşan kişilerin tedavisinde,
  • Damar sertleşmesi ve kramp tedavilerinde,
  • Safra kesesi ve karaciğer hastalıklarında,
  • Siyatik, nevralji ve lumbago gibi sinir sistemi hastalıkları yaşayan kişilerin tedavi sürecinde,
  • Solunum yolu hastalıkları ve şeker hastalığı olan kişilerde ılıca kaplıcalarının şifalı suları bu hastalıkların tedavisinde şüphe duyulmadan kullanılabilir. Bu hastalıkların dışında kadın hastalıkları problemi yaşıyorsanız zaman hekiminize danışmadan kaplıca tedavisi önermiyoruz.

Kütahya Ilıca Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Kütahya Ilıca Kaplıcaları Nasıl Kullanılmalı?

Kütahya ılıca kaplıcaları düzenli ve gerektiği kadar kullanıldığında birçok hastalığın tedavisinde fayda sağlıyor. Hastalıkların tedavi edilmesi için kaplıcaların düzenli ve disiplinli bir şekilde kullanılması gerekir. Önerilen kullanım ise, üç haftalık kaplıca kullanımı ve 20 banyo kullanımıdır. Kronik hastalığınız varsa kaplıca kullanım süresini 3-6 hafta arasında değiştirebilirsiniz. Hastalığınızın çeşidine göre sıcak suyu 15- 25 dakika arasında kullanmalısınız. Kas ve kemik ağrılarınız varsa bu süre biraz daha uzatılabilir.

Kütahya Ilıca Kaplıcaları ve Faydaları - termal otel havuzu

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir