Yalova Kaplıcalarının Faydaları ve Tercih Nedenleri - termal havuz

Yalova Kaplıcaları Faydaları ve Tercih Nedenleri

Yer altı suları açısından oldukça zengin olan ülkemizde, kaplıca denildiğinde ilk akla gelen şehir Yalova’dır. Yalova kaplıcaları faydaları ve kendisi, dünya çapında bilinen bir yer haline gelmiştir ve ülkemize her yıl, özellikle de kış aylarında, birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yaz-kış açık olan Yalova termal kaplıcaları size hem sağlık hem de eğlenceyi aynı anda sunar.

Mustafa Kemal Atatürk, termal kaplıcaları ile ünlü olan bu kent için “Geleceğin su şehri olacaktır.” demiştir ve alanında uzman ustaları getirterek orayı yeniden düzenlemiştir. İnsanlara şifa dağıtan Yalova termal kaplıcalarının tarihi 4000 yıl öncesine dayanmaktadır ve doğanın insanlara mucizevi bir hediyesi olmuştur.

Yalova Kaplıcalarının Faydaları ve Tercih Nedenleri - atatürk

Yalova Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir?

Birçok hastalığa derman olan Yalova kaplıcalarının faydaları saymakla bitmez. Sağlığın yanında size eğlence de sunan Yalova kaplıcalarında, yapabileceğiniz değişik aktiviteler de mevcuttur.

Yalova’daki termal kaplıcalar doğal yapısını ve berraklığını hiç kaybetmemiştir ve kaplıcalardaki sular sülfat, florür ve kalsiyum bakımından çok zengindir. İçeriğindeki bu doğal elementlerle romatizmaya, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Yalova kaplıcaları, dolaşım sistemindeki bozuklukları giderir ve deride ameliyat yüzünden oluşan yaraları iyileştirerek cilt sağlığını korur.

Sağlık, eğlence veya tatil yapmaya gelen misafirler için Yalova kaplıcaları fiyatları oldukça uygundur ve ailenizle hem keyifli vakit geçirebilir hem de şifalı termal sularda sağlığınızı koruyabilirsiniz. 50-60 derecelik sıcaklığa yakın olan kaynak suları, hem buhar banyosu yapmak için kullanılabilir hem de içme suyu olarak tüketilebilir.

Yalova Kaplıcalarının Faydaları ve Tercih Nedenleri - termal otel

Yalova Kaplıca Suları

Yalova kaplıca suları yoğun bir şekilde kükürt ve 30’a yakın farklı doğal mineraller içermektedir. Doğal kaynak suları, soğuk ve temiz haliyle içme suyu olarak da kullanılır. Ayrıca sudan çamur yapılarak vücuda sürüldüğünde asitlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Mikropları öldürerek vücut hücrelerini canlandırır ve yeniler.

Doğal kaynak suyuyla, tarihi hamamlarıyla ve şifa veren termal kaplıcalarıyla Yalova, Türkiye’de birinci, dünyada ise ikinci sırada yer almaktadır. Yalova’da gezilecek birçok yer bulunmaktadır ve arta kalan zamanlarınızla aileniz veya sevgilinizle doğa yürüyüşleri yapabilir ya da tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Yalova Kaplıcalarının Faydaları ve Tercih Nedenleri - spa

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir