Amerika’daki Kaplıcalar - mount princeton hot springs resort

Amerika’daki Kaplıcalar

Yer altında bulunan sıcak suların, yeryüzünde kurulan tesislere çıkması eylemine kaplıca veya ılıca denilmektedir. Kaplıca tesisleri bir nevi hamam görünümde olup, kudret hamamı ya da şifalı su olarak isimlendirilir. Kaplıcalar çoğu hastalıkların tedavisinde ya da hastalığın ilerlemesini önlemek için iyileştirici özelliğe sahiptir. Bu sayede turizm bakımından da büyük bir önem sahiptir. Kaplıcalar, ülkemizin hemen hemen her kesiminde bulunmakta olup, yıl boyunca yerli ve yabancı turistlere turizm yeri ya da şifa merkezi olarak ev sahipliği yapmaktadır. Ancak kaplıcalar zamanla ülkemiz kadar dünyanın her yerinde bilinen ve çok sevilen bir konuma gelmiştir. Amerika Birleşik Devletleri gibi çok büyük ülkeler de kaplıcalar bakımından en çok ziyaret edilen ülkeler arasına girmiştir.

Amerika’daki Kaplıcalar - mount princeton hot springs resort

Amerika’daki Kaplıcalar ve Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte hem tatil hem de şifa bulmak için gidebileceğiniz yaklaşık on tane kaplıca bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Allegheny Springs kaplıcalarıdır ve Allegheny dağlarında gelen şifalı sıcak sulardır. Bu kaplıcalar ile hastalıklarınızı tedavi edebileceğiniz gibi tesisin içerisinde hizmet veren beş yıldızlı otelin size sunmuş olduğu kaliteli ve konforlu hizmetler ile muhteşem bir tatil yapmış olacaksınız. Otel kış aylarında pek hizmet vermese de yaz tatilinde su kaydırağı, birden fazla açık-kaplı yüzme havuzu, kumsal havuzlar gibi olanakları ile sizlere ailecek muhteşem bir tatil yapmanıza olanak sağlar.

Amerika’daki Kaplıcalar - the springs resort and spa

Amerika’daki kaplıcalar içerisinde bir diğeri ise Crystal kaplıcalarıdır. Bu kaplıcalar da hem kamp hem de su parkı olarak kullanabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca üç tane açık hava jakuzisi ve olimpik sıcak su havuzuna sahiptir. Glenwood kaplıcaları, Hot Shiprings National Park, Hot Springs State Park, Lava Hot Springs Pools&Water Park, Mount Princeton Hot Springs Resort, Old Town kaplıcaları, The Spring Resort&SPA da Amerika‘da bulunan sıcak su tesisleri ve kaplıcalarıdır. Amerika’daki kaplıcalar ülkemizde bulunan kaplıcalar gibi pek çok hastalıklara şifa kaynağı olmaktadır. Bu kaplıcaların hangisinin tercih edileceği sadece kişini kendi isteğine kalmış bir durumdur. Türkiye kaplıcaları suyunun mineral oranı diğer ülkelere göre daha yüksektir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir