Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları İçinizi Isıtacak

Karasal iklimin tüm özelliklerini sonuna kadar kullanan Ankara’nın kemiklerinize kadar titreten ayazını bilmeyen yoktur. Ankara’da kışlar oldukça sert geçer, kar yağar daha erimeye fırsat bulamadan donar ve üzerine bir kez daha kar yağar. Sokaklara baktığınızda katmanlar halinde buz görebilirsiniz. Bu yazıyı Ankara’nın iklimini değil, bu soğuk günlerde içinizi ısıtmak için yazdık.

Kızılcahamam kaplıcaları 47 dereceyi aşan sıcak sularla dolu havuzları, buhar banyoları, sauna ve hamamları ile içinizi ısıtırken bir yandan da sağlık dolu bir tatil sunar.

Henüz bir tatil planlamadıysanız ya da planlama aşamasındaysanız size çok güzel bir tavsiyede bulunacağız. Ankara’ya sadece 80 kilometre mesafede bulunan Kızılcahamam kaplıcaları ile aradığınız her şeye kavuşabilirsiniz.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları

Kızılcahamam, başkentin hemen yanı başında bulunan ve hem doğa güzellikleriyle hem de termal suları ile ünlü bir bölge. Ayrıca son zamanlarda popülerliği oldukça arttığını rahatlıkla dile getirebiliriz. Termal suların yanı sıra bölgede yapılan incelemelerde eski medeniyetlere ait kalıntıların da bulunduğunu söylemek isteriz. Sadece termal tatil değil tarihi de kendi gözlerinizle görebileceğiniz bir yer. Bahar aylarında yeşil doğanın hüküm sürdüğü bölge ayrı bir zevk verirken, kışın beyaz örtünün kaplamasıyla bambaşka bir güzelliğe bürünüyor.

Kızılcahamam Termal Otelleri

Önceden de bahsettiğimiz gibi bölge son zamanlarda popülerliğini bir hayli arttırdı. Bu termal oteller bünyesinde de kendini göstermekte. Her bütçeye uygun çok sayıda termal otel bulabilirsiniz. Kızılcahamam termal otellerin çoğu “Yarım Pansiyon” konseptiyle misafirlerini ağırlamaktadır. Tesislerde termal havuz, sauna, hamam, masaj ve tuz odaları olanakları bulunmaktadır. En çok tercih edilen Kızılcahamam termal oteller arasında; Çam Termal Resort, Başak Termal Hotel, Patalya Thermal Resort & SPA Hotel, Eliz Thermal Hotel, Kaplıca Termal Otel, Ab-ı Hayat Termal Hotel’i sıralayabiliriz. Özellikle Çam Termal Resort, çam ağaçlarının kokusunu barındıran ve yemyeşil doğa içinde yer alan konumu ile en çok misafiri ağırlayan tesislerin başında gelmektedir.

Kızılcahamam Termal Otel Fiyatları

Biraz önce en çok tercih edilen tesisin Çam Termal Resort olduğundan bahsetmiştik. Tabi ki bu güzellikler otelin fiyatına da yansımaktadır. Çam Termal Resort bölgenin en pahalı oteli diyebiliriz. Yakın zamanda yapacağınız bir tatil için gecelik 1000 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Ancak genel olarak bakacak olursak Kızılcahamam kaplıcaları termal otel fiyatları 200 ile 400 TL arasında değişmektedir. Erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek daha da ucuza konaklamanız mümkün veya daha ekonomik termal otel tercih edebilirsiniz.

Kızılcahamam’a Nasıl Gidilir?

Kızılcahamam Ankara’ya 80 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kendi aracınızla Ankara – İstanbul yoluna çıktığınızda yaklaşık 45 dakikada ilçeye ulaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak şehir içi otobüslerini seçebilirsiniz. Otobüs ile de yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonunda bölgeye ulaşmanız mümkün.

Kızılcahamam’da Konaklama

Bölgeye gelen ziyaretçiler çoğunlukla termal tatil için gelmektedir. Bu sebeple Kızılcahamam, termal oteller açısından oldukça zengin bir yer. Ancak tek seçeneğiniz termal otel değil. Soğuksu Milli Parkı yakınlarında da konaklayabileceğiniz oteller mevcut. Bu tesisler termal otellere göre daha ekonomik sayılabilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir