Kızılcahamam Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Kızılcahamam Kaplıcaları ve Faydaları

Ankara merkeze sadece bir saatlik kara yolu mesafesinde olan Kızılcahamam kaplıcaları sadece şehrin değil, aynı zamanda ülkemizin en büyük jeotermal turizm merkezlerinden bir tanesidir. Üzerinde bulunan dev termal otelleri ile ziyaretçilerine geniş imkanlar tanımaktadır. Şifa turizmi ile diğer tüm modern imkanları birleştirmesi, fiyatları biraz yükseltse de yine her mevsim açık olması sayesinde uygun fiyatlar yakalamak mümkündür. Hem Kızılcahamam kaplıcaları hem de diğerleri için tavsiye edilen kullanım zamanı ise yaz-sonbahar aylarıdır.

Kızılcahamam Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Kızılcahamam Kaplıcaları Faydaları

Su dereceleri ilçenin bölgesine göre değişmekle beraber 35 ile 50 derece arasında değişmektedir. Hekim tavsiyesi ile kendiniz açısından en doğru kaplıca bölgesini tercih edebilirsiniz. Kaplıca suları banyo uygulaması ve içme kürü olarak uygulanabilir. İki uygulamanın da tedavi ettiği veya tedavi sürecine katkıda bulunduğu hastalık türleri bulunmaktadır.

Kaplıca suyu içerisinde bulunan sodyum, kalsiyum gibi zengin içerikli mineraller sayesinde içme kürü olarak kullanılır ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Özellikle idrar yolları iltihaplanması yaşayan erkekler ve adet düzensizliği taşıyan kadınlar için hormonal düzenleme yapması sebebiyle ilaç gibi gelecektir. Hormonal düzenleyici olan Kızılcahamam kaplıca suları bu sayede fazla kilolarınızdan kurtulmanıza da faydalı olacak, beslenmenizi düzene sokacaktır.

Kızılcahamam Kaplıcaları ve Faydaları - doğa

Kızılcahamam Kaplıcaları Özellikleri

Kaplıca sularının ph ve sıcaklık dereceleri Kızılcahamam bölgesine özel olarak kısım kısım değişmektedir. Yedinin altında ph derecesine sahip asidik sular varken aynı zamanda üzerinde bazik sular da bulunmaktadır. Tüm su çeşitleri şifalıdır ve bölgeden tüm ülkemizce bilinen maden suları da çıkmaktadır.

Belediyenin konaklama tesisleri yanı sıra birçok lüks ve orta ölçekli termal tesisler ile de kaplıca sularından faydalanılabilir. Umumi termal havuzların yanı sıra işletmelerin odalarında da kaplıca suyu gelecek şekilde dizayn edilmiş banyolar bulunmaktadır. Hastalıklarınıza şifa bulmak ve modern termal tesislerde iyi bir tatil keyfi yaşamak için daha fazla beklemeden Kızılcahamam kaplıcalarında yerinizi ayırtın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir